فريادسکوت ما

خانه
آرشيو
پست الكترونيك

سید رسول اسلامینویسندگان
سید رسول اسلامی


آرشیو من
خرداد ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
اسفند ۸٤
دی ۸٤
آبان ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤


لینک دوستان
عتیقه جات
مشعل (احمد اسلامي)
يادداشتهاي نه چندان خصوصي(هادي كحال زاده)
آذر (فريد مدرسي)
صميمانه تر(محمدجواد روح)
فرياد زير آب (امير گلشناس)
خدا پسر خدا(مهرداد اسدي)
فقط خدا(بنده خدا)
قدغن(م.م)
مشكات(صادق صدق گو)
اي ايران (علي سميعي زاده)
يادداشت های زيرزمينی(سارا ابراهيمی)
اوهام هفتگی(هفته نامه)
سايت رسمی صادق هدايت
وب نوشت(محمدعلی ابطحی)
عصر يخبندان (علی نيرومندپور
Parish و دگراندیشیهایش::::
نيروانای کوچک(رها و محمد)
کاشونيها
زمانی برای خاموشی
تسليم الهي
خوش انديشی
دست نوشته های يک دانشجو
۱۹۸۴
آه ... اگر آزادي سرودي ميخواند!
جريده
فرياد ناکام (سيامک قلی زاده)
من اشرف مخلوقات(هاله ميرزايی)
لبخندی از خدا(ستاره)
مفت خوری ممنوع!(منيژه غزنويان)
مجمع وبلاگ نويسان اصلاح طلب


آمار وبلاگ


خروجی وبلاگ
  RSS 2.0  
جنگ جهانی سوم...(سياسی)

جنگ جهانی سوم...

رویایی که همه از آن فرار می کنند؟!

جهان از زمان آفرینش خود همواره با جنگ همراه بوده است و راز تمام این جنگ ها همان می باشد که در کتب دینی از سوی فرشتگان به خدا بیان شده است: «این کسی که تو خلق کرده ای در زمین خونریزی به پا خواهد کرد...»

از گذشته تاکنون انسان ها به جنگ علیه یکدیگر پرداخته اند و در هر دوره ای عاملی سبب این جنگ ها شده است... روزی به نام دین و روزی دیگر جهت حفظ بقا... روزی قدرت را دست مایه جنگ قرار دادند و روزی دیگر را به خاطر کمبود منابع به جنگ یکدیگر پرداختند.

چقدر سخت است باور این نکته که همواره انسان های بیگناه اسیر آتش گسترده جنگ شده اند و جان خود را از دست داده اند و سیاست ورزان عرصه جنگ بعد از مدتی و کشته شدن بی گناهان سیاست خود را تغییر داده و از صلح و اشتی سخن گفته اند و این بار در صلح با بیگانه به تصفیه داخلی ها پرداختند...

امروز یکی از دوستان از جنگ جهانی سوم گفت که دور از انتظار نیست و بسیار خونبارتر از جنگ جهانی اول و دوم خواهد بود. همین زمینه ای شد برای تامل و اندیشیدن که به راستی آیا این رویای فراموش شده باز خواهد گشت... رویایی که دیگر همگان از آن فرار می کنند؟! اما با فرار خود گامی به سوی آن بر می دارند و این چه بدفراری برای بشر است!

ویرژیل گیور گیور در کتاب «دومین شانس» جنگ جهانی دوم را به خوبی توصیف کرده است. او از کشته شدن بیگناهانی سخن می گوید که ناخواسته به سوی مرگ رفتند. انسان هایی که برای آرمان های ملی و میهنی خود به جنگ پرداختند و پیروزی را به ارمغان آوردند اما افسوس که روزی دیگر برای این پیروزی ها به مرگ محکوم می شدند... گیورگیور هولوکاست را تاییده و از مرگ شش میلیون نفر یهودی توسط کارخانه های انسان سوزی هیتلر سخن گفته است... او از کمونیست هایی که تا پای جان به سوی پیروزی می رفتند و بعد بدون هیچ اشتباهی برای حفظ میهن مرگ را می پذیرفتند حرف می زند و در زیباترین قسمت کتابش می گوید: « رئیس کمونیست سازمان امنیت ملی به رهبری استالین امروز به کمونیست های تحت رهبری استالین آمده است... و امروز استالین بر علیه استالین می جنگد.» و چه بسیاری انسان هایی که در این جنگ استالین بر علیه استالین کشته شدند؛ جایی که سران شوروی٬ انگلیس و آمریکا در کنار هم حکم به مرگ انسان می دادند.

سخن از جنگ جهانی دوم شد تا توصیف جنگ جهانی سوم ساده تر باشد.

اگر در جنگ ها قرون وسطی علتی دینی داشت و دینی در مقابل دینی دیگر قرار می گرفت٬ و در جنگ جهانی اول و دوم دول قدرتمند رویاروی هم صف آرایی کردند تا قدرتشان را به رخ هم بکشند؛ اما جنگ جهانی سوم به گونه ای دیگر خواهد بود؟!

جنگ جهانی سوم رویارویی کشورهای جهان سومی است که در آوردی گلادیاتوری و در استادیومی به وسعت زمین خاکی و در برابر حاکمان دول قدرتمند جهانی رودرروی یکدیگر قرار می گیرند تا شاید خود را در آینده زنده بیابند.

امروز جهان ناخواسته یا خواسته به سوی جنگ افروزی پیش می رود... و کشورهای مختلف جنگ را تجربه کرده اند یا می کنند و جالبتر اینکه هیزم این آتش جنگ را دول قدرتمند فراهم می کنند تا روزی فرا رسد که رویایشان که همانا زمینی با حضور انسان های برتر است محقق شود.. و با بمب هایشان چه ارزان می فروشند انسانها را به این زمین خاکی تا لذت ببرند و سکوت کنند در برابر ارزش خون یک انسان...


سید رسول اسلامی     لینک