فريادسکوت ما

خانه
آرشيو
پست الكترونيك

سید رسول اسلامینویسندگان
سید رسول اسلامی


آرشیو من
خرداد ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
اسفند ۸٤
دی ۸٤
آبان ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤


لینک دوستان
عتیقه جات
مشعل (احمد اسلامي)
يادداشتهاي نه چندان خصوصي(هادي كحال زاده)
آذر (فريد مدرسي)
صميمانه تر(محمدجواد روح)
فرياد زير آب (امير گلشناس)
خدا پسر خدا(مهرداد اسدي)
فقط خدا(بنده خدا)
قدغن(م.م)
مشكات(صادق صدق گو)
اي ايران (علي سميعي زاده)
يادداشت های زيرزمينی(سارا ابراهيمی)
اوهام هفتگی(هفته نامه)
سايت رسمی صادق هدايت
وب نوشت(محمدعلی ابطحی)
عصر يخبندان (علی نيرومندپور
Parish و دگراندیشیهایش::::
نيروانای کوچک(رها و محمد)
کاشونيها
زمانی برای خاموشی
تسليم الهي
خوش انديشی
دست نوشته های يک دانشجو
۱۹۸۴
آه ... اگر آزادي سرودي ميخواند!
جريده
فرياد ناکام (سيامک قلی زاده)
من اشرف مخلوقات(هاله ميرزايی)
لبخندی از خدا(ستاره)
مفت خوری ممنوع!(منيژه غزنويان)
مجمع وبلاگ نويسان اصلاح طلب


آمار وبلاگ


خروجی وبلاگ
  RSS 2.0  
عصر يخبندان...(سياسی)

عصر یخبندان...

یادداشتی برای امید به دبیر کلی دکتر رمضان زاده در جبهه مشارکت ایران اسلامی

فردا شاید آغازی جدید در عمر ۸ساله جبهه مشارکت ایران اسلامی باشد. تغییر دبیر کلی جبهه و رفتن دکتر محمدرضا خاتمی به این سادگی برای اعضای حزب قابل قبول و پذیرفتنی نبود و عجیب نیست اگر گفته شود عده ای از مخالفان حزب - نه منتقدان - اکنون خوشحالتر از قبل به نظر می رسند.

شاید نسبت دکتر خاتمی با رئیس جمهور پیشین و در کنار آن نسبت سببی ایشان با بیت امام عواملی بودند که تا حدی ایشان را از خطر دور نگاه داشتند؛ اما موقعیت دبیر کل جدید که فردا انتخاب می شود این گونه نیست...

از میان کسانی که شاید امیدی برای کسب این سمت دارند آقایان میردامادی٬ صفایی فراهانی و دکتر رمضان زاده هستند و در میان ایشان اما دکتر رمضان زاده شاید قوی ترین عنصر کنونی حزب برای پذیرش این سمت است. حضور در کابینه سید محمد خاتمی به عنوان دبیر و سخنگوی دولت و قبل از آن نیز حضور در سمت استاندار کردستان نشان دهنده توان تئوریک و ایدئولوژیک دکتر رمضان زاده است. جدا از این مباحث توجه ایشان نسبت به مسائل قومیتی که حتی منجر به وصل بدنه دولت خاتمی به قومیت ها و تعامل و ارتباط مثبت آنها با دولت شد نشان از درایت خاص ایشان دارد.

آشنایی با دکتر رمضان زاده در مناظره ای با حجت الاسلام حسینی(از موسسه امام خمینی) با موضوع «جمهوریت و اسلامیت» در دانشگاه کاشان نشان از اشراف کامل دکتر رمضان زاده بر مسائل سیاسی و اسلامی داشت.

جالبتر اینکه در جلسه ای خصوصی با دکتر تعجب خود را نسبت آزادی او بعد از دوران دبیری هیات دولت اعلام کرده و گفتم: «همیشه بعد از جلسه شما با خبرنگاران که رسمی ماندگار و غیرقابل تکرار شد٬ به دوستان می گفتم که احتمالا فردای روز تحویل دولت آقای خاتمی باید دکتر رمضان زاده را در زندان ببینیم. من تعجب می کنم که چرا شما هنوز آزاد هستید...» این نظر برمی گشت به صراحت لهجه منحصر به فرد دکتر رمضان زاده و همین امر هم سبب شده تا شاخه جوانان جبهه در اعلامی صریح از دبیرکلی ایشان حمایت نماید. اگرچه سرنوشت موضوع «جبهه دموکراسی خواهی و حقوق بشر» نیز از عواملی بوده که شاخه جوانان بر این انتخاب انگشت بگذارد.

به هرترتیب در عصر یخبندان سیاسی کنونی که جبهه مشارکت و بسیاری از احزاب و نیروهای اصلاح طلب را فرا گرفته و دوری و جدایی آنها از حاکمیت٬ همه و همه نشاندهنده انتخابی اصلح برای سمت دبیر کلی است. باید پذیرفت که در این عصر یخبندان وجود کسی که از وزنه سیاسی و وجهه عمومی خوبی برخوردار و فارغ از آن مورد حمایت جوانانی که اینده حزب را در اخنیار دارند باشد٬ بیش از پیش مورد نیاز است...

پنج شنبه ۱۹مرداد در کنگره جبهه مشارکت اسلامی دبیر کل جدید در روندی کاملا دموکراتیک که به نوبه خود در ایران بی نظیر است انتخاب می شود... و انتظار ما برای نشستن دکتر رمضان زاده بر این صندلی بسیار است. اگر چه به جای دکتر هر کسی بر این مسند بنشیند چاره ای جز اجرای آنچه در شورای مرکزی حزب مصوب می شود نخواهد داشت و همین امید باعث می وشد چندان نگران کسی که می اید نباشیم.


سید رسول اسلامی     لینک