فريادسکوت ما

خانه
آرشيو
پست الكترونيك

سید رسول اسلامینویسندگان
سید رسول اسلامی


آرشیو من
خرداد ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
اسفند ۸٤
دی ۸٤
آبان ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤


لینک دوستان
عتیقه جات
مشعل (احمد اسلامي)
يادداشتهاي نه چندان خصوصي(هادي كحال زاده)
آذر (فريد مدرسي)
صميمانه تر(محمدجواد روح)
فرياد زير آب (امير گلشناس)
خدا پسر خدا(مهرداد اسدي)
فقط خدا(بنده خدا)
قدغن(م.م)
مشكات(صادق صدق گو)
اي ايران (علي سميعي زاده)
يادداشت های زيرزمينی(سارا ابراهيمی)
اوهام هفتگی(هفته نامه)
سايت رسمی صادق هدايت
وب نوشت(محمدعلی ابطحی)
عصر يخبندان (علی نيرومندپور
Parish و دگراندیشیهایش::::
نيروانای کوچک(رها و محمد)
کاشونيها
زمانی برای خاموشی
تسليم الهي
خوش انديشی
دست نوشته های يک دانشجو
۱۹۸۴
آه ... اگر آزادي سرودي ميخواند!
جريده
فرياد ناکام (سيامک قلی زاده)
من اشرف مخلوقات(هاله ميرزايی)
لبخندی از خدا(ستاره)
مفت خوری ممنوع!(منيژه غزنويان)
مجمع وبلاگ نويسان اصلاح طلب


آمار وبلاگ


خروجی وبلاگ
  RSS 2.0  
هفته دولت٬ دولت نهم و شهيد رجايی(سياسی)

هفته دولت٬ دولت نهم و شهید رجایی

هفته دولت را پشت سر می گذاریم و این در حالی است که دولت نهم یک سال پیش در اختیار دکتر احمدی نژاد قرار رفت و همگان می دانند که شعار حامیان ایشان در ایام انتخابات سال گذشته «رجایی دیگر» بود.

در جریان انفجار دفتر نخست وزیری در اوایل انقلاب سخن بسیار است و ابهامات فراتر از آن٬ اما مهم در مقطع کنونی بیان چند نکته است :

۱- ریاست جمهوری شهید رجایی که در سال ۱۳۶۰ و بعد از خلع دکتر بنی صدر از سمت ریاست جمهوری به این مقام دست یافت٬ آنچنان پردوام نبود که بتوانیم به یک الگوی حکومتی برسیم و از این جهت است که شاید بهتر باشد معیار را وسیعتر قرار دهیم.

۲- آنچه تمام دولت ها در جمهوری اسلامی از ابتدا تا کنون منهای دولت موقت که ۲۸۵ روز دوام داشت٬ چندان به آن توجه نکرده اند رابطه میان دولت و مردم است. حقی که دولت بر مردم دارد در این ایام بارها ایفا شده و در جریان هایی چون جنگ تحمیلی و دفاع از آرمان های انقلاب نقشی شگرف و غیرقابل باور داشته اند. چندان بیراه نیست اگر بگوییم در بسیاری از مواقع حضور در صحنه مردم چه در انتخابات و چه در راه پیمایی ها و امور دیگر صحتی بوده بر تایید جمهوری اسلامی و این باور باید برای مسئولین و دولتیان به وجود آید که مردم ولی نعمتان حقیقی آنها هستند. اما سخن این است که حق مردم بر دولت در این سال های طولانی چندان مورد توجه واقع نشده و دولتیان به اقتضای طبع سیاسی که دارند٬ مردم را قربانی خود کرده اند. گرانی ها٬ تورم٬ عدم وجود آزادی لازم٬ برای انتقاد شدیدتر شدن فاصله طبقاتی و سیاسی و... همه و همه چندان مورد توجه واقع نشده اند.

۳- شعار «رجایی دیگر» که در اوان انتخابات از زبان حامیان دکتر احمدی نژاد به گوش می رسید و بعد از انتخابات هم البته همانند دیگر شعارهای ایشان از یادها رفت٬ در همان زمان مورد اعتراض همسر شهید رجایی واقع شد که از اسم ایشان استفاده ابزاری نشود. اما به راستی حامیان دکتر احمدی نژاد و رهبران تبلیغاتی ایشان به خوبی می دانستند که بر چه نامی دست بگذارند...

۴- در حالی هفته دولت را پشت سر می گذاریم که متاسفانه مهم ترین وظیفه دولت نهم که عمل به قانون اساسی است چندان مورد توجه واقع نشده است. بسیاری از اصول قانون اساسی از همان زمان تصویب این قانون تا امروز فراموش شده اند و دولت نهم که به زعم خود٬ یک دولت انقلابی است٬ باید بیش از پیش در عمل به قانون اساسی اهتمام داشته باشند.


سید رسول اسلامی     لینک