فريادسکوت ما

خانه
آرشيو
پست الكترونيك

سید رسول اسلامینویسندگان
سید رسول اسلامی


آرشیو من
خرداد ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
اسفند ۸٤
دی ۸٤
آبان ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤


لینک دوستان
عتیقه جات
مشعل (احمد اسلامي)
يادداشتهاي نه چندان خصوصي(هادي كحال زاده)
آذر (فريد مدرسي)
صميمانه تر(محمدجواد روح)
فرياد زير آب (امير گلشناس)
خدا پسر خدا(مهرداد اسدي)
فقط خدا(بنده خدا)
قدغن(م.م)
مشكات(صادق صدق گو)
اي ايران (علي سميعي زاده)
يادداشت های زيرزمينی(سارا ابراهيمی)
اوهام هفتگی(هفته نامه)
سايت رسمی صادق هدايت
وب نوشت(محمدعلی ابطحی)
عصر يخبندان (علی نيرومندپور
Parish و دگراندیشیهایش::::
نيروانای کوچک(رها و محمد)
کاشونيها
زمانی برای خاموشی
تسليم الهي
خوش انديشی
دست نوشته های يک دانشجو
۱۹۸۴
آه ... اگر آزادي سرودي ميخواند!
جريده
فرياد ناکام (سيامک قلی زاده)
من اشرف مخلوقات(هاله ميرزايی)
لبخندی از خدا(ستاره)
مفت خوری ممنوع!(منيژه غزنويان)
مجمع وبلاگ نويسان اصلاح طلب


آمار وبلاگ


خروجی وبلاگ
  RSS 2.0  
۱۱سپتامبر٬ هولوکاستی دیگر(سياسی)

۱۱سپتامبر٬ هولوکاستی دیگر

آغازی دوباره برای جنگ‌های صلیبی...

قرن بیست و یکم به نظر آغازی دوباره برای جنگ‌های صلیبی است و جنگ مذهب‌ها در این قرن سرنوشت جهان را تعیین خواهد کرد. جهان در سال‌های آغازین قرن۲۱ نشان داده که زمینه کشت خوبی برای این‌گونه جنگ‌ها فراهم آمده است.

واقعه ۱۱سپتامبر و فروریختن برج‌های دوقلوی سازمان تجارت جهانی توسط سازمان القاعده به رهبری اسامه بن لادن سببی شد تا غرب به جنگ تروریست برود. اما واقعیت نشان می‌داد که غرب نه تروریست بلکه اسلام را نشان گرفته است که طالبان را نماینده حقیقی آن می نامیدند.

غرب به سرپرستی آمریکا با نشانه گرفتن افغانستان و بعد از آن عراق گام در جنگی گذاشت که نتیجه آن نه تنها پایان تروریست نبود بلکه آغازی بود برای مجادلاتی که به نام مذهب و میان اسلام و مسیحیت در گرفت و از همان زمان می‌شد بوی جنگ‌های صلیبی را استشمام کرد.

آیا می‌توان گفت بعد از دوره حاکمیت عقل‌گرایی در غرب و گرفتن اصالت حاکمیت کلیساها این‌بار سیاستمداران خود را در جایگاه حفظ مذهب قرار داده‌اند...

با تغییر قوه مجریه در ایران در سال۸۴ اما اتفاقات به گونه‌ای دیگر رقم خورد. ایران که در دوره ریاست جمهوری سید محمد خاتمی آرامش را در دیپلماسی خود تجربه کرده بود و توانسته بود جامعه جهانی را برای خروج خود از لیست کشورهای حامی تروریست قانع نماید٬ با اظهارات دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور جدید این بار در صف اول این لیست قرار گرفت.

«اسرائیل باید محو شود» و نفی هولوکاست شوکی بزرگ به غرب وارد کرد که در واقع غرب را نه در مقابل یک کشور که در مقابل یک دین قرار داد.

چاپ کاریکاتور پیامبر اسلام در روزنامه‌ای دانمارکی رودررویی را دو چندان کرد و اعتراض و تظاهرات مسلمانان را در پی داشت و از آن سو در ایران انسان‌هایی که دینی جز اسلام دارند حیوان خطاب شدند.

جنگ اسرائیل با حزب‌الله لبنان نیز در ادامه این روند قرار گرفت و از گوشه و کنار مطالبی پیرامون جنگ میان مسیحیت و یهودیت با اسلام شنیده شود. مطالبی که البته توسط بسیاری چون پاپ رهبر مذهبی مسیحیان کاتولیک با اعتراض مواجه شد.

اما اقدام چند روز گذشته پاپ و مطالبی که درباره پیامبر به زبان راند آتش را دوباره گسترده کرد. اگرچه بلافاصله پاپ تاسف خود را اعلام کرد اما آن اظهارات دلیلی بر آن بود که غرب و جامعه مذاهب امروز تنها به قرائتی خاص از اسلام که توسط طالبان و نظام‌های طالبانی هدایت می‌شود توجه دارد و آنها را نماینده اصیل اسلام می‌داند؛ مسئله‌ای که همواره مورد نقد بسیاری از اندیشمندان اسلامی نیز بوده است.

پاپ با اشاره به اصل جهاد و پیروزی با شمشیر به این واقعیت توجه نکرد که همواره ادیان دیگر در اسلام راستین مورد احترام و تکریم واقع شده‌اند.

از همین روست که شاید بتوان گفت جنگ‌های صلیبی دوباره در راه هستند و غرب به نمایندگی از جامعه مسیحیت به دنبال مقابله با اسلام است.

نیم قرن پیش غرب با اتکا به «هولوکاست» به مقابله با نازیسم رفت و توانست نازیسم را به رهبری هیتلر سرکوب کند. و امروز غرب با اتکا بر «۱سپتامبر» به مقابله با طالبانیسم(اسلامیسم) آمده تا بتواند آن‌را سرکوب کند.

آن روز هولوکاست ابهامی بزرگ در تاریخ ایجاد کرد و امروز نیز به نظر ۱۱سپتامبر هولوکاستی دیگر در تاریخ جهان است. اما این سوال پاسخ داده نمی‌شود که آیا همانطور که هولوکاست منجر به نابودی نازیسم شد٬ ۱۱سپتامبر می‌تواند منجر به شکست اسلام‌خواهان شود؟


سید رسول اسلامی     لینک