انقلابی‌ها - ويژه‌نامه سالگرد انقلاب ۵۷ (شماره اول)

شاه رفت!

2u7nkp1.gif

بیست و هشتمین سال از بهمن۱۳۵۷ می گذرد و انقلاب اسلامی ایران سومین دهه زندگی خود را رو به پایان دارد. بی‌گمان نسبت به هر رخدادی نقدها و گلایه‌هایی وجود دارد که اگر آن نقدها با تیغ تند تهدید مواجه شوند نمی‌توان نسبت به آینده آن رخداد امیدوار بود. و بسیاری که آرمان‌های روزهای انتهایی منجر به انقلاب۵۷ را با آنچه امروز می‌گذرد می‌سنجند افسوس می‌خورند. و بسیاری نیز که در‌ آن روزها سینه خود را ستبر کردند امروز از شرمندگی سر خود را پایین افکنده‌اند و به گوشه‌ای خزیده‌اند تا شاید فراموش کنند روزهای رویایی بهمن۵۷ را؟!

«انقلابی‌ها» از همین رو منتشر می‌شود و در نظر دارد تا نگاهی ویژه به اتفاقی داشته باشد که به گمان بسیاری از کارشناسان بزرگترین رخداد قرن بیستم محسوب شده است.

و آغاز این ویژه‌نامه با روز «شاه رفت»(۲۶دیماه) به این مناسبت بوده که آتش انقلاب از این روز غیرقابل مهار شد. و به راستی از روز «شاه رفت» تا روز «امام آمد» چه اتفاقی در ایران افتاد؟ در شماره‌های بعد به این مسئله پرداخته می‌شود.

/ 4 نظر / 8 بازدید
آسمان

http://www.5422211.blogfa.com وبلاگ فرهنگ و ادب

ج.ش.

سلام تبريک و تسليت برای رسيدن بهمن برای رسيدن آشورا .. اماا چه بگويم از کسانی که مردن يک موجود را ( نگفتم انسان ) جشن می گيرند و شاديشان بقول فروغ .. تو توپخونه تماشای دار زدن .... نمی دانم چه احساسی در باره ی فروغ داريد ولی من هميشه فکر می کنم يکی از انسانهای برگزيده ی خداست ..... همین