چرا ايران٬ ژاپن اسلامی نشد؟(سياسی)

چرا ایران٬ ژاپن اسلامی نشد؟

hadad-saman-aghvami.jpg

به راستی باید به حافظه تاریخی ایرانیان شک کرد. و این حافظه در دنیای سیاست ضعیف تر از امور دیگر است. بسیاری حرفی را در یک موقعیت زمانی می زنند و سپس در زمان دیگری آن را کتمان می کنند و وجود آن حرف را نفی...

دو سال و اندی پیش و بعد از انتخابات مجلس هفتم - که عملکرد شورای نگهبان بسیاری را به تعجب واداشت - دکتر غلامعلی حداد عادل در حالی که مسرور از این پیروزی شیرین بود و می توانست به ریاست مجلس بیاندیشد حرفی زد که بسیاری از اهالی سیاست را به تعجب واداشت.

«ایران را به ژاپن اسلامی تبدیل می کنیم.» این حرف در نوع خود بی نظیر بود و بسیاری از ایرانیان در آرزوی حرکتی به سوی رشد صنعتی بودند و حداد عادل با توجه به این شناخت می دانست که حرف او نقل مجالس می شود و از این رو دیگر توجهات کمتری به انتخابات غیردموکراتیک چند ماه گذشته خواهد شد. حتی می شد حدس زد حداد عادل که در آن روزها از روزهای مقاومت خود و معدود همسنگران اصولگرای خود در مجلس ششم سخن می گفت و به خود و همرزمان کنونی اش می بالید که لیست انتخابی شان را امام زمان(عج) امضا کرده است٬ برای توجه بیشتر مردم به جریانی که زمان چندانی از تولدش نمی گذشت این حرف را زده باشد.

Faraji_0180.jpg

اما امروز او نیز حرف خود را کتمان می کند و به راحتی در مقابل پرسش «وعده تبدیل ایران به ژاپن اسلامی چه شد؟» آن را نفی می کند و اعتراض می کند که چرا در آن روزها این حرف از جانب او زده شده است.

البته آنچه تعجب است نه کتمان این حرف بلکه سکوت دکتر حداد عادل در این دو سال است و چرا در همان زمان که روزنامه های چون کیهان غوغای ژاپن اسلامی را جشن می گرفتند و روزنامه های اصلاح طلب نیز انگشت حیرت به دهان گرفته بودند٬ آن را کتمان نکرد و در برابرش سکوت کرد؟

به هر ترتیب بعد از کتمان «وعده آوردن نفت بر سر سفره های مردم» توسسط رئیس جمهور٬ این بار رئیس مجلس شورای اسلامی «وعده ژاپن اسلامی شدن ایران» را کتمان کرد تا با خود بیندیشیم به آنچه در قران گفته شده است:

«انهم یقولون مالا یفعلون»

«به راستی که آنها چیزی را می گویند که به آن عمل نمی کنند.»

/ 19 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ماندانا

[سلام .... همین کارای روزنامه نویس ها عجیب غریبه دیگه ......با اسلحه ی طرف مقابل می کوبنش ..... ممنونم خبرم کردین .....

فريده( حرفهای تازه )

سلام دوست خوب من ممنون که به وبلاگ سر میزنی و واقعا شما به من نظر لطف دارين اپ کردم خوشحال میشم بیاین موفق باشین

!!~~ عشق به خدا شاهراهي به كمال ~~!!

سلام رهرو عشق بودن یعنی حضور ... ای کاش همه در خود حضور می داشتیم ... آغاز برمبنای هدفمان زیباست ... آنقدر زیبا که بر دل مینشیند ... اما پس از آن حضور تنها نوای ساز عشق است ... گاه گاهی آدمها تنها در ناخود آگاهشان میدانند که مسافرند ... خداوند را برای همین ناخود آگاه شاکریم ... اما حضورچیز دیگری است ...باید یادمان بماند ... شاید بهترین راه خواندن نماز عشق است ! نه نه واژه دیگری نیست ... به دنبالش نباش ... همین حضور است ! باید در خودمان حاضر باشیم ... آنگاه حسابگری توانا خواهیم شد ! همسفران باید در " ما " حاضرشوند! ... { دیگر من و تو درکار نیست} ارزش هم صحبتي با دوست آنقدر زياد است كه بالا ترين تجلي از نيروي نيرومند عشق است . اين روزها هوا آلوده است زلالي ازگوشه چشم تا غبار دل تازگي مي بخشد ! بادوست با لبخند و اميد بردل بباريم!

رضا

سلام سيد جووووون خوبی دادا؟؟ ای داداش اينا کی به وعده های خودشون عمل کردن که اين دفعه ی دومشون باشه؟؟ بای.

مجيد

منم تنها ترين برگ درختي كه توي قفس خزون اسيره منم اونيكه بي شايدوبايد غريب و منتظر, بايد بميره خدايا اين چه زخمي بوده امروز که بر این پیکر خسته نهادی چراتو از ميان صد هزاران مجنون ,مرا ديوانه خواندي خدايا اين چه دنياي غريبي است كه تا عاشق شدي بايد بميري چرا عاشق بايد توي ؠ... سلام به شما دوست عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه ممنون از اینکه به من سر زدید و می زنید دوباره منتظر حضور سبز شما هستم

آرزو

پرنده های قفسی عادت دارن به بی کسی عمرشون رو بي هم نفس کز می کنن کنج قفس

مريم

سلام....ای بابا همه وعده سر خرمن ميدن....کی تا الان به حرفهايی که زده عمل کرده که مسئولين ما دوميش باشه.....بلانسبت شما همه مردم را يح جورايی .....آره حساب کردند......

كيوان

سلام ممنونم که سر زدی من عاشق عکاسيم برای گرفتن اين عکس ها وقته زيادی صرف کردم و خوشحالم اين نظرات رو راجع بهش می شنوم

مرضيه

نوشته هاتون خيلي جالبه!سياست.خوش به حالتون كه ميتونين حرفاتونو حداقل تو وبلاگتون بزنين.موفق باشيد

gonathan

به اميد خدا خواهد شد.به كوري چشم دشمن. علامات ان نيز ظاهر شده است