ستاره‌داران متخلف...(سياسی)

ستاره‌داران متخلف...

گفتاری پیرامون جلوگیری از ثبت نام برخی دانشجویان

42sqlh2.jpg

امسال ثبت نام دانشجویان جدید الورود رنگ و بویی دیگر داشت. در باور کسی نمی گنجید که برای ورود به محافل علمی هم همچون ادارات و ارگان‌های دولتی گزینش وجود داشته باشد. اما به نظر می‌آید دولت نهم که در سال گذشته سیاست خانه نشینی اساتید برجسته را پیشه خود کرد امسال این سیاست را به سوی دانشجویان نشانه رفته است.

دانشجویان کارشناسی ارشد پذیرفته شده در سال ۱۳۸۵ امسال نشانی از دولت نهم به یادگار به پاس سال‌ها تلاش و فعالیت سیاسی و فرهنگی دریافت کردند. ستاره‌هایی که ماهیت تشویقی نداشته و تنبیهی را در پی خود داشتند.

در کنار اسامی قبول‌شدگان امسال چهار گزینه قرار داده شده بود. مجاز به ثبت نام٬ یک ستاره٬ دو ستاره و سه ستاره... دانشجویان یک ستاره می‌توانستند با دادن تعهد نسبت به ثبت نام اقدام کنند. دانشجویان دو ستاره می‌بایست از مراجع ذیصلاح که همان مرکز گزینش دانشجویان وزارت علوم است تاییدیه می‌آوردند تا ثبت نام شوند و دانشجویان سه ستاره نیز راه بی‌حاصلی را پیموده بودند و اجازه برای ثبت نام و تحصیل نداشتند.

pic1.jpgاما معیار این ستاره‌ها چه بود؟

اکثر دانشجویانی که مورد مهرورزی و عدالت‌محوری دولت نهم قرار گرفتند و نشان پرافتخار ستاره را دریافت کردند از فعالان دانشجویی در دور کارشناسی بوده‌اند. مدیر مسئول نشریات دانشجویی٬ عضویت در تشکل‌های دانشجویی و انجمن اسلامی و کانون‌های فرهنگی و یا شرکت در تجمعات و اعتراضات آنان٬ همه و همه از عوامل موثر در این کسب نشان بودند.

گویا دولت نهم فراموش کرده است که همواره از زمان تاسیس دانشگاه تهران تا امروز همواره دانشگاه‌ها مهم‌ترین پایگاه سیاسی در کشور بوده‌اند و همچنین اثرگذارترین آن.

این طور که به نظر می‌رسد دولت نهم تمام تلاش خود را برای از کار اندازی هویت سیاسی نهاد دانشگاه برداشته است و سعی می‌کند تا با ایجاد فضای رعب و وحشت به آنچه مدنظر دارد دست یابد.

اما آیا این راهکار می‌تواند به نتیجه برسد و آیا می‌تواند هویت و ماهیت دانشگاه و دانشجو را تغییر دهد٬ باید منتظر ماند و به نظاره نشست؟

کاش دولت نهم در راستای این اهداف خود این ستاره‌ها را بر روی دوش دانشجویان می‌چسباند تا بر همه آشکار شود که مخالفان نظام و حکومت چه کسانی هستند و بی سبب نیست که گفته‌اند:

« هر کس ستاره اش بیش٬ جرمش بیشتر»

tazahorat3-thumb.jpg

/ 25 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد

سلام سید جان.خوبی؟.سراغی از ما نميگيری!

حميد

سلام دوست من...ممنون که به من سر زدی...ولی به نظر من در جايی که پای توهين به مقدسات ميليونها انسان در ميان باشد...توهين به افراد اصلا مهم نيست...مخصوصا اگر خود شخص موهن به مقدسات باشد....در مورد اين ستاره دارها هم ديشب اخبار گفت که شايعه است!!!...حالا راست و دروغش گردن تلويزيون!!!...باز هم به من سر بزن خوشحال ميشم...موفق باشيد.

خديجه ناظری

تو تلويزيون خيلی چيزا می گه اما به قول شما راست و دروغش پای خودش به ما چه اصلا خوب مال خودشونه ديگه

سيد رسول اسلامي

به دوستان عزيز اين مژده رو بدم اين شرايط به هيچ وجه شامل من نميشه.... چون راستش رو بخواهيد من پنج ستاره هستم.............

آرش

سيد جون برام جالبه تو اين همه وبلاگ عشق و عاشقی يه سيد دل بريده پيدا بشه لذت بردم ممنون

محمد

سلام سيد جان.کاش يه کم واضح تر راجع به مشکلات می گفتی.اگه اينجا نميشه زنگ بزن.چون من هادی رو ممکنه به اين زوديا نبينم و خیلی هم باهاش نزديک نيستم.

مهرنوش

اره متاسفانه هنوز من اين مشکلاتو کيبينم پس کی اينها رفع میشه والا من نميدونم

ندا

سلام سید خوبید؟ مرسی از حضور مستمر و هدیه‌های زیباتون!!!

کیوان

سلام.ظاهرا قضیهءتغییر نام خودروی سمند به ذوالجناح و دیوار کشی خیابانها این بار به صورت ستاره دار کردن دانشجویان مطرح شده است.جای تاسف است کسانی که رای مردم را از دست داده اند مجبور به انجام چنین کارهائی شده اند...