حمايت از رئيس جمهور(سياسی)

حمايت از رئيس جمهور

سياستمداران و آشنايان به تاريخ در جهان درباره ايران يک نظر واحدی دارند که ايرانيان بسته به اقتضای آنچه رخ می دهد تصميم های متفاوتی می گيرند و سيره و روش آنها در دوره های تاريخی چندان يکسان نيست و سيری طبيعی ندارد.

آيت الله جنتی دبير شورای نگهبان نيز از اين مقوله جدا نيست. هفته گذشته در اصفهان و در جريان سخنرانی خود از حمايت از رئيس جمهور سخن گفته که : «آنهايی که به رئيس جمهور رای نداده اند از رئيس جمهور حمايت کنند».

تا پيش از يکسال پيش که مردی از جنسی ديگر و متفاوت با سيره و انديشه آيت الله جنتی رياست جمهوری اسلامی ايران را بر عهده داشت شاهد سخنانی اين گونه نبوده ايم. حتی شيخ احمد جنتی(به تعبير شيخ مهدی کروبی) در تريبون های رسمی چه در مقام دبير شورای نگهبان و چه در مقام امامت نماز جمعه تهران از ايجاد تنش و بحران در دولت اصلاحات خودداری نمی کرد و امروز که رئيس جمهور همراه و همدم او شده ندای حمايت از رئيس جمهور سر می دهد.

واقعيتی است که سياست در ايران پر از يک و بام ودو هواهای زمانی است و همين عامل باعث شده تا حافظه تاريخی ايرانيان ضعيف شود.

اما سخنی با آقای جنتی:

«آقای جنتی !

فارغ از آنچه در انتخابات گذشت و اعتراض های بی نتيجه به سازماندهی طيفی خاص در انتخابات امروز آقای احمدی نژاد رئيس جمهور ايران است و اين پذيرفتنی است که از ايشان حمايت شود. اما انتظار حمايت از انديشه های ايشان در حالی که متعارض با انديشه های ما می باشد کاری چندان صحيح و معقول نيست.

انتظار اما آنجاست که از طريق تريبون های رسمی جمهوری اسلامی و آنجايی که کلامی به نام ايران ثبت می شود عقايد و انديشه های شخصی رسوخ پيدا نکند.

کاری که شما و ما بهتر می دانيم که در دوره رياست جمهوری آقای خاتمی چندان رعايت نشد و امروز نيز بيش از پيش رعايت می شود.

چه حمايتی بالاتر از نکوبيدن چهره و انديشه رئيس جمهور در تريبون های رسمی کشور!

مطمئن هستيم که رئيس جمهور محبوب ۱۷ميليون نفرو رئيس جمهور بقيه ايرانيان در اين مقطع تاريخی از بيشترين حمايت در تريبون های رسمی برخوردار است.»

/ 6 نظر / 6 بازدید
massy

salam aghaye eslami adrese weblogetono az yeki az mailhaye ghadimi peyda kardam.khabari azaton to hamayeshaye nashriat nist?

صالح

سلام خوبی سيد؟ وبلاگ جالبی بود. موفق باشی

آنتيک

سلام چقدر آنتيک عقب موندستا طوری شده که بايد ۷ تا پست دائيشو باهم بخونه ويه دفعه لذت ببره اما دائی خودمونيما پيشرفت قابل ملاحظه ای کردی بهت تبريک می گم اگه می خوای رسالتی و که برا من عنوان کردی بهش برسی بايد وبلاگ نويسيتو تعطيل نکنی خیلی دیر رسیدم به همه چی حتی تبریک تولدت شرمنده ام روزگار آدمو پیر می کنه و سرشو گرم انقدر که از حال رفقایی که چقدر بهم زمانی نزدیک بودند دیگه سال به سال هم خبر دار نشی چون دیر رسیدم نظری نمیدم غیر اینکه همه ۷ نوشته ات را تصدیق می کنم قلم فرسائیت همیشه مستدام باد

لاله

سلام خوبی خوشحالم که هميشه به روزی به من سر بزن