۱۱سپتامبر٬ هولوکاستی دیگر(سياسی)

۱۱سپتامبر٬ هولوکاستی دیگر

آغازی دوباره برای جنگ‌های صلیبی...

p117.jpgp18-1.jpg

قرن بیست و یکم به نظر آغازی دوباره برای جنگ‌های صلیبی است و جنگ مذهب‌ها در این قرن سرنوشت جهان را تعیین خواهد کرد. جهان در سال‌های آغازین قرن۲۱ نشان داده که زمینه کشت خوبی برای این‌گونه جنگ‌ها فراهم آمده است.

binladen.gifواقعه ۱۱سپتامبر و فروریختن برج‌های دوقلوی سازمان تجارت جهانی توسط سازمان القاعده به رهبری اسامه بن لادن سببی شد تا غرب به جنگ تروریست برود. اما واقعیت نشان می‌داد که غرب نه تروریست بلکه اسلام را نشان گرفته است که طالبان را نماینده حقیقی آن می نامیدند.

غرب به سرپرستی آمریکا با نشانه گرفتن افغانستان و بعد از آن عراق گام در جنگی گذاشت که نتیجه آن نه تنها پایان تروریست نبود بلکه آغازی بود برای مجادلاتی که به نام مذهب و میان اسلام و مسیحیت در گرفت و از همان زمان می‌شد بوی جنگ‌های صلیبی را استشمام کرد.

آیا می‌توان گفت بعد از دوره حاکمیت عقل‌گرایی در غرب و گرفتن اصالت حاکمیت کلیساها این‌بار سیاستمداران خود را در جایگاه حفظ مذهب قرار داده‌اند...

1865980445ahmadinejakd.jpgبا تغییر قوه مجریه در ایران در سال۸۴ اما اتفاقات به گونه‌ای دیگر رقم خورد. ایران که در دوره ریاست جمهوری سید محمد خاتمی آرامش را در دیپلماسی خود تجربه کرده بود و توانسته بود جامعه جهانی را برای خروج خود از لیست کشورهای حامی تروریست قانع نماید٬ با اظهارات دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور جدید این بار در صف اول این لیست قرار گرفت.

«اسرائیل باید محو شود» و نفی هولوکاست شوکی بزرگ به غرب وارد کرد که در واقع غرب را نه در مقابل یک کشور که در مقابل یک دین قرار داد.

چاپ کاریکاتور پیامبر اسلام در روزنامه‌ای دانمارکی رودررویی را دو چندان کرد و اعتراض و تظاهرات مسلمانان را در پی داشت و از آن سو در ایران انسان‌هایی که دینی جز اسلام دارند حیوان خطاب شدند.

جنگ اسرائیل با حزب‌الله لبنان نیز در ادامه این روند قرار گرفت و از گوشه و کنار مطالبی پیرامون جنگ میان مسیحیت و یهودیت با اسلام شنیده شود. مطالبی که البته توسط بسیاری چون پاپ رهبر مذهبی مسیحیان کاتولیک با اعتراض مواجه شد.

Papa.jpgاما اقدام چند روز گذشته پاپ و مطالبی که درباره پیامبر به زبان راند آتش را دوباره گسترده کرد. اگرچه بلافاصله پاپ تاسف خود را اعلام کرد اما آن اظهارات دلیلی بر آن بود که غرب و جامعه مذاهب امروز تنها به قرائتی خاص از اسلام که توسط طالبان و نظام‌های طالبانی هدایت می‌شود توجه دارد و آنها را نماینده اصیل اسلام می‌داند؛ مسئله‌ای که همواره مورد نقد بسیاری از اندیشمندان اسلامی نیز بوده است.

پاپ با اشاره به اصل جهاد و پیروزی با شمشیر به این واقعیت توجه نکرد که همواره ادیان دیگر در اسلام راستین مورد احترام و تکریم واقع شده‌اند.

از همین روست که شاید بتوان گفت جنگ‌های صلیبی دوباره در راه هستند و غرب به نمایندگی از جامعه مسیحیت به دنبال مقابله با اسلام است.

نیم قرن پیش غرب با اتکا به «هولوکاست» به مقابله با نازیسم رفت و توانست نازیسم را به رهبری هیتلر سرکوب کند. و امروز غرب با اتکا بر «۱سپتامبر» به مقابله با طالبانیسم(اسلامیسم) آمده تا بتواند آن‌را سرکوب کند.

آن روز هولوکاست ابهامی بزرگ در تاریخ ایجاد کرد و امروز نیز به نظر ۱۱سپتامبر هولوکاستی دیگر در تاریخ جهان است. اما این سوال پاسخ داده نمی‌شود که آیا همانطور که هولوکاست منجر به نابودی نازیسم شد٬ ۱۱سپتامبر می‌تواند منجر به شکست اسلام‌خواهان شود؟

/ 14 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نفولی

همیشه آن ها یی که نمی فهمند اشتباه نمی کنند . ؛دشمن درصدد نابودی اسلام است .؛ ديدين بی خودی هی دشمن دشمن نمی کرد ؟ حالا هی به حرفاش بخندين !!

zorba

سلام و سپاس ... در مورد نوشته ی شما و نوشته ی خودم تنها لينکی که تونستم پيدا کنم جنگی هست برای حذف يه دين يا به انزوا کشوندن اون برا ياينکه به مرور زمان خودش به نوعی از بين بره...// نميدونم هنوز هم خدای مسيحيان يا خدای مسلمانان و زرتشتيانو ديگر اديان متفاوت هست يا نه.....اگر متفاوت هست که بايد ديد که کدام خدا و پيروانش پيروز ميشن و اگر نيست جای سوالی وهم انگيز توی ذهنم متبادر ميشه که اين چه خدايی هست که با طرح اين مسائل افريدگان خودش رو به کشت و کشتار و بدی و دروغ و تزوير و .و.و.و. سوق ميده

خديجه ناظری

بابا سياسی خفن! خيلی بلاگ خوبی دارين من راستش نيمه شعبان ۲بار آپ کردم هر دو بار يه چيزی پيش اومد که آپديتم کامل نشد يحتمل قسمت نبوده حالا ان شالله چند روز ديگه به روز می شه

خاک کوی دوست

سلام ممنون که به کلبه حقیر من سر زدی. راجع به مطلبی که نوشتی من فکر می کنم که اسلام با نازیسم خیلی متفاوته و همین موجب تفاوت در نتیجه میشه. من به پیروزی حق معتقدم. گرچه نحوه عملکرد اسلامگرایون با شعارهای اسلام خیلی فاصله داره ولی این به خود اسلام ربطی نداره. در مورد سیاست ترجیح می دم که حرفی نزنم. نه به خاطر ترس بلکه به این دلیل که اطلاعاتم در این زمینه کمه و اصولا علاقه ای هم به سیاست ندارم. به قول مولا علی بالاترین سیاست راستی است. شاد باشی

کیوان

سلام.سر که نمی زنید.سر می زنید نظر نمی دهید.نظر می دهیم پاسخ نمی دهید.پاسخ می دهید قانع نمی کنید...شوخی کردم ممنونم که محبت می کنید.در مورد ۱۱سپتامبر هم ظاهرا رفته رفته داره قضیه بیخ پیدا می کنه.پس باید صبر کرد تا واقعیت برملا شود...موفق باشید